קורס קואורדינציה

אקדמיית ורטהיים מתמחה מזה שנים בתחום הקואורדינציה ותורת האימון המודרנית, מתוך ראייה כוללת של תורת התנועה והאימון. אנו רואים בתחום זה נדבך חשוב החייב לקבל מענה עקב התקדמות החברה והתדרדרות כמות הפעילות הגופנית. תורת האימון המודרנית מתבססת על מחקרים עדכניים מתחום מדעי המוח והבנה שלמה יותר של גוף האדם.

קואורדינציה היא אוסף של יכולות המאפשרות למידה מהירה לביצוע תכליתי.

המושג קואורדינציה מקורו בלטינית ופירושו סדר פעולות כלומר היכולת לשלב מידע שונה ומשתנה למהלך תנועתי תכליתי כשהמטרה מוגדרת מראש. קואורדינציה היא שם כולל למגוון יכולות המאפשרות לאדם להתארגן ולבצע פעולות באופן יעיל, מדויק, בתזמון נכון במרחב האישי והכללי תוך התמודדות עם שמירה על שווי משקל גופני-רגשי . לשם כך יש לגרום למערכות השונות בגוף בכלל ולמערכת העצבים והשרירים בפרט, לעבוד בשיתוף פעולה בסנכרון ובחסכון אנרגטי.

אימון קואורדינציה בשיטת OCO הוא תהליך אימון ייחודי ומובנה המבוסס על ממצאי מבדקי ההערכה של הכישורים והתפקודים הקואורדינטיביים של הספורטאי. סוג אימון זה מבוסס על שיטות וצורות אימון הלקוחות ממדעי המוח וממדעי האימון תוך התאמה פדגוגית – דידקטית – מתודית לסגנון הלמידה של המתאמן.

אימון הקואורדינציה בשיטת OCO מפתח מלמד אצל הספורטאי כישורים המאפשרים לו לתפקד גופנית – רגשית במצבים צפויים ובמיוחד במצבים בלתי צפויים ולמצוא פתרונות יעילים בזמן תנועה מורכבת. קיימת חלוקה משנית לסוגי אימון קואורדינציה: כללי, ייחודי ופרטני, בין שרירי ותוך שרירי. בספורט יש חלוקה נוספת לקואורדינציה אישית , בינאישית ומותאמת לתפקיד תוך התייחסות לדרישות בענפי הספורט השונים .

משך הלימודים:

משך הלימודים בקורס הוא 40-60  שעות לימוד אקדמיות. הקורסים מתקיימים בכל רחבי ישראל במתווים שונים: בין חודש בקורס מרוכז לשישה חודשים בפגישות שבועיות. כמוכן ישנם גם מסלולי ערב. מוסדות כגון מתנ”סים ואיגודי ספורט יכולים להזמין קורסים אישיים.

תעודה:

בוגרי קורס קואורדינציה  בשיטת OCO אשר יעמדו בהצלחה בכול הדרישות ( נוכחות, התנסות ועוד…) יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם אקדמיית ורטהיים, הידועה בתחום תורת האימון החדשה והקואורדינציה, שרבים מבוגריה מבוקשים במקומות עבודה שונים בארץ ובעולם (יש כיום בוגרים ברוסיה, בארה”ב וקנדה). יש לציין שרבים גם פנו לשוק הפרטי ומצליחים יפה מאוד במרכזי אימון פרטיים.

 

דילוג לתוכן