קורס תכנון אימונים ממוחשב MTP

אקדמיית ורטהיים מתמחה מזה שנים בתחום הקואורדינציה ותורת האימון המודרנית, מתוך ראייה כוללת של תורת התנועה והאימון. אנו רואים בתחום זה נדבך חשוב החייב לקבל מענה עקב התקדמות החברה והתדרדרות כמות הפעילות הגופנית. תורת האימון המודרנית מתבססת על מחקרים עדכניים מתחום מדעי המוח והבנה שלמה יותר של גוף האדם.

אם אתם עוסקים באימון בצד המקצועי ודאי יצא לכם להיתקל במושג “תורת האימון ותכנון מודרני” ובטח למדתם בקצרה את תורת האימון הקלאסית בקורסי המאמנים אך היה חסר לכם התחום של תכנון. בזמן האחרון בפרסומים שונים בתחום מדעי האימון, יש תפיסה חדשה לגבי תורת האימון החדשה (כתבו בגוגל תורת האימון החדשה) מה שדורש התייחסות שונה לתכנון.

במקומות המובילים התכנון הוא בסיס לכול בניית תהליך, תכנית לא ניתן להעתיק! לצערנו הרב עדיים רבים רואים בתרגיל הבודד הנאה אך זהו לא תהליך, מי שעוסק באימון בכלל מחויב להיות עדכני וממוקד בתכנון בצורה. נושא התכנון המודרני הוא קריטי בראייה הכוללת של האימון כתהליך פיזיולוגי וחינוכי ומקבל כיום מקום מרכזי בהכשרות בעולם המתקדם של המאמן.

קורס התכנון הממוחשב נותן מענה לאנשי מקצוע. דבר אשר שמאפשר להכניס את כול הנדרש והנכון לתכנית מתוך הבנה תיאורטית. הידע הנרכש מאפשר ליישם בניית תהליך הסתגלות בעזרת כלים חדשניים שיעזרו לך לפתח מערכת ספורטאי/מאמן המסוגל להתמודד בצורה כוללת (גופנית ,טכנית, טקטית, רגשית ואינטלקטואלית) בתהליך חינוכי ומקצועי עם כניסה לפרטים ותיעוד לבקרה הנדרש בספורט המודרני. נלמד בקורס זה כיצד לבנות נכון את תוכנית האימונים כך שנביא את הספורטאי או הקבוצה ליכולת המיטבית בזמן הנכון. בנוסף נלמד תכנון וויסות של עומסים על תכנון של תקופת הכנה, תוכנית שבועית ותוכנית רב שנתית. בעזרת הכלים שנרכוש נוכל גם לעזור בצד הניהול המקצועי ולהיות לעזר למאמן שעובד תחתיו כמנהלים מקצועיים.

 

משך הלימודים:

משך הלימודים בקורס הוא 40-60  שעות לימוד אקדמיות. הקורסים מתקיימים בכל רחבי ישראל במתווים שונים: בין חודש בקורס מרוכז לשישה חודשים בפגישות שבועיות. כמוכן ישנם גם מסלולי ערב. מוסדות כגון מתנ”סים ואיגודי ספורט יכולים להזמין קורסים אישיים.

 

נושאי הלימוד:

התיאוריה של התכנון על פי תורת האימון החדשה במאה ה-21

עקרונות  מדעיים בתכנון שבין למידה-תרגול ואימון (העמסה) 

התכנון הרב-שנתי בהתאם למודלים חדשניים 

התכנון של תקופת ההכנה – מחנות אימון

המחזורים השונים בין אימון כללי ,ספציפי ופרטני

המחזור השבועי ללא ועם תחרות/משחק 

דוגמאות לתוכניות ,דרך הבנייה ושינויים

 

תעודה:

בוגרי קורס תכנון  בשיטת אם.פי.טי אשר יעמדו בהצלחה בכול הדרישות (נוכחות, התנסות בסדנא וכתיבת תכנית ספציפית ועוד..) יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם אקדמיית ורטהיים, הידועה בתחום תורת האימון החדשה, תכנון והקואורדינציה, שרבים מבוגריה מבוקשים במקומות עבודה שונים בארץ ובעולם (יש כיום בוגרים ברוסיה, בארה”ב וקנדה). יש לציין שרבים גם פנו לשוק הפרטי.

דילוג לתוכן